rolety_2020

Váháte, jestli si vybrat předokenní rolety nebo žaluzie? Přečtěte si, jak se liší

Prostorné místnosti prosvětlené slunečními paprsky. Tak si většina lidí představuje ideální domov. Někdy je však slunce tolik, že začne být nepříjemné, a proto je dobré myslet i zastínění.

Váháte, jestli si vybrat předokenní rolety nebo žaluzie? Přečtěte si, jak se liší

Zpět
Štítky:

Jak se liší předokenní rolety a žaluzie

predokenni_rolety
predokenni_rolety

Předokenní rolety

  • Rolety jsou z hliníkových lamel. Navíjí se na hřídel umístěnou ve schránce pod fasádou nebo na ní.
Venkovní žaluzie Z93 Antracit (2)
Venkovní žaluzie Z93 Antracit (2)

Předokenní žaluzie

  • Žaluzie jsou také z hliníkových lamel. Na rozdíl od rolet se dají jejich lamely natáčet a regulovat světlo, které proniká dovnitř.

Žaluzie propustí světlo

Předokenní žaluzie využijete, pokud vám jde hlavně o stínění. Jejich největší výhodou je regulace přirozeného osvětlení. Můžete je nechat částečně otevřené a odstínit jen největší žár. Nebo je zatáhnete úplně a místnost zatemníte.

Pokud máte předokenní žaluzie s elektropohonem od LOMAXU, nemusíte se bát, že je poškodí silný vítr. Mají “větrné” čidlo, které jim dá pokyn, aby se zatáhly. Problémem není ani nafoukaný sníh mezi lamelami, koncový spínač se postará, aby se jim nic nestalo.

Venkovní žaluzie přinesou do vaši domácnosti maximální komfort i úspora energií.

LOMAX žaluzie
LOMAX žaluzie

Rolety ochrání i před zloději

Předokenními roletami světlo regulujete o něco obtížněji než s žaluziemi. Můžete roletu spustit třeba jen do poloviny okna, ale lamelami otáčet nemůžete. Výhodou je však větší tepelná izolace.

Pokud rolety vybavíte zámkem nebo protizdvihovým závažím, jsou účinnou ochranou proti náhodným zlodějům. Ti do rodinných domů vnikají okny a balkony mnohem častěji než dveřmi.

LOMAX rolety
LOMAX rolety

Investovat do kvality se vyplatí

Předokenní žaluzie i rolety od LOMAXU mají dlouhou životnost a jsou bezúdržbové. Pouze pokud žijete u rušné silnice, hodí se jednou za čas otřít prach.

Oba typy stínící techniky můžete ovládat i na dálku. Samozřejmostí je napojení na centrální řízení domu. Zadejte poptávku a už brzy můžete mít venkovní žaluzie nebo rolety i vy.